Venice Travel guide Guía turística de Venecia Guida informazioni Venezia  Przewodnik po Sewilli Guide de Voyage de Venise Путеводитель по Венеции Turistický průvodce Benátkami Ghidul turistic al Veneţiei Toeristische gids van Venetië Rejseguide til Venedig

Benátky


 


Benátky

V podstatě existují dva způsoby přepravy po Benátkách: chůze nebo plavba lodí po kanálu.

Pěšky

Benátky jsou perfektním místem pro ty, kteří preferují pěší chůzi. Ve chvíli kdy se ocitnete v benátské laguně a v historickém centru města, se vše co vás může zajímat nachází v pěší vzdálenosti.

Plavba lodí

Pro přepravu po Benátkách si můžeme zvolit mezi různými tipy vodních plavidel:

Vodní autobusy
Obyvatelé Benátek stejně jako zahraniční turisté jsou zvyklí přepravovat se v rámci města prostřednictvím vodních autobusů, tyto autobusy jsou velice podobné běžným autobusům městské hromadné dopravy, které jezdí v každém městě kde mají namísto vody na svých ulicích asfaltový povrch. Vodní autobusy jezdí na pravidelných linkách a zastávky těchto autobusů jsou umístěný na všech ostrovech které tvoří Benátky. Vodní autobusy jsou provozovány Společností Pro Veřejnou Dopravu v Benátkách (ACTV). Pro bližší informace o jízdních řádech, pravidelných trasách, nástupištích, prosím klikněte zde (stránky v angličtině) pro návštěvu internetových stánek společnosti ACTV.

Lodě soukromé společnosti Alilaguna
Společnost Alilaguna nabízí soukromé služby, které především nabízejí možnost přímého spojení (za použití lodí střední velikosti) mezi letištěm Marca Polo v Benátkách a náměstím Sv. Marka v centru Benátek. Je to zdá se ten nejlepší způsob přepravy z letiště do centra Benátek, ačkoli druhou možností jsou pozemní autobusy společnosti ACTV, které jezdí až na Piazzale Roma, což je poslední místo kam se může jet autem a proto je zde velké parkoviště, kde je možné zanechat osobní automobil a přestoupit na vodní autobus, kterým se přepravíte na jakékoli místo v Benátkách. Společnost Alilaguna rovněž nabízí organizované turistické prohlídky Benátek a další služby, pro bližší informace prosím klikněte zde (stránky v angličtině) pro návštěvu internetových stánek společnosti Alilaguna.

Benátská vodní taxi
Toto je nejpřepychovější způsob přepravy po Benátkách. Každá cesta vyjde na zhruba 100 euro. Jde o velice zajímavý způsob přepravy z letiště do vašeho hotelu, neboť vás vodní taxi vás zaveze až k samotným vstupním dveřím hotelu. Vodní taxi je vlastně malá luxusní jachta, uvnitř velmi prostorná s kapacitou maximálně pro 10 osob. Společnost provozující tuto přepravní službu se jmenuje Venezia Taxi a jejich služeb je možno využívat 24 hodin denně prostřednictvím telefonní linky 041 723112. Vodní taxi je však možné nalézt na různých místech města a nebude tedy nutné objednávat taxi po telefonu. Pro více informaci o této přepravní Benátské taxi službě prosím klikněte zde (stránky v italštině).

Gondoly
Alespoň jednou za život by se měl každý svézt v Gondole. V případě Gondoly jde, beze vší pochybnosti, o plavbu par excellence, jedinečnou na celém světě také díky konstrukčním vlastnostem samotné lodi. Gondola je asymetrická, na levé straně je širší než na levé díky čemuž  je nakloněná, toto však umožňuje gondoliérovi lépe veslovat. Na konci morové rány v XVII. století bylo rozhodnuto, že veškeré Gondoly budou mít na znamení smutku černou barvu. Před tím než padlo toto rozhodnutí byly Gondoly různobarevné s velkým množstvím dekorací jako symbol bohatství rodiny, která tu kterou Gondolu vlastnila. V současné době mohou být Gondoly pouze černé s červeným, černým nebo modrým polstrováním. Benátské Gondoly se také používají k takovým příležitostem jako jsou svatby a různé oslavy,  kdy jsou vyzdobené mořským koníkem na každém straně lodi.Zpět nahoru


Další  

Upozornění: Snažili jsme se o uvedení co možná nejpřesnějších informací, ovšem v případě jakýchkoliv škod, ublížení na zdraví nebo potíží vzniklých v důsledku výše uvedených informací neneseme žádnou odpovědnost.


 
Naučte se Španělsky ve Španělsku
    Kursy španelštiny ve Španelsku  


Orientační plán Benátek
 zvětšit  

 

 

Úvod | Historie Benátek | Užitečné informace | Orientační mapy Benátek | Počasí v Benátkách | Doprava

Památky v Benátkách | Benátská muzea | Noční život v Benátkách | Okolí Benátek | Restaurace v Benátkách | Cinelli