Venice Travel guide Guía turística de Venecia Guida informazioni Venezia  Przewodnik po Sewilli Guide de Voyage de Venise Путеводитель по Венеции Turistický průvodce Benátkami Ghidul turistic al Veneţiei Toeristische gids van Venetië Rejseguide til Venedig

Benátky


 


Benátky

Murano
Murano je souborem malých ostrovů propojených systémem mostů, který se nachází severozápadně od Benátek. Murano je světově proslulé díky starodávné sklářské lidové tvorbě, mezi kterou vynikají stropní skleněné lampy.

Počátek sklářského průmyslu v Muranu se datuje do roku 1291, kdy benátský dóže zakázal výrobu skla na ostrovních Benátkách z důvodu vysokého rizika požárů a nařídil sklářům aby se přesunuli spolu se svou produkcí skla na Murano. Skláři z Murana dodnes uchovávají tajemství toho jak docílit aby byl křišťál co nejprůhlednější a modrý kobalt co nejprůzračnější.

Jak se dostat na Murano a do muzea sklářství
Linky vodních autobusů Actv: 41, 42, N, zastávka Murano Faro, Murano Museo
Adresa muzea sklářství: Fondamenta Giustinian 8, Murano
Tel: (+39)041739586
Návštěvní doba: duben – říjen 10:00 – 17:00
listopad - březen 10:00 – 16:00 (pokladna zavírá 30 minut před koncem návštěvních hodin)
Zavřeno: středa, 25. prosince, 1. ledna a 1. května
www.museiciviciveneziani.it

BURANO
Burano je ostrov ležící v benátské zátoce známy především díky barevným domkům a řemeslné výrobě krajek. Tato bohatost barev měla svůj význam v minulosti neboť vymezovala hranice majetku a podle legendy, sloužila rybářům k rozpoznání jejich domů, když se vracely z lovu ryb. Když přijedete na Burano je třeba navštívit nakloněnou zvonici a užít si klidu místních ulic, barev a květin, které zdobí balkóny místních domů.
Na náměstí s kostelem se každou středu pořádá týdenní trh a dále nesmíme zapomenout zavítat na  rybí trh, kde se prodávají různé druhy ryb pocházejících z benátské zátoky.

Jak se dostat na Burano:
Nejprve je třeba dostat se na ostrov Murano, zde zamíříte na nástupiště ACTV „Faro“ a nastoupíte na linku LN směrem na ostrov Burano.

LIDO DE VENECIA
Benátské Lido je ostrov, který je někdy nazývaný jako „Zlatý Ostrov“. Na místních plážích můžete vychutnávat klidu a odpočinku, zvláště poté co jste celý den prochodili po benátských památkách.  Na ostrově který má 12km pláží océníte místní atmosféru klidu a procházky v ulicích lemovaných stromy a krámky.
Na místních plážích je možné provozovat různé sporty jako tenis, golf a plavání.
Pokud jste na benátském Lidu byla by škoda nenavštívit historické Borgo Malamocco s úzkými uličkami a kanály.

Benátský karneval
Zdejší karneval je jednou z nejstarších událostí v historií Benátek. Náměstí Sv. Marka se „nastrojí“ do svátečního hávu, přetéká zářivými barvami a naplní se Benátčany a cizinci. Benátský karneval je velkou událostí, plnou barev, hudby, tance a divadla. Nesmíme zapomenout, že nejtypičtější pro tento karneval jsou benátské masky. Nejznámější masky jsou podle benátské tradice masky „Bauta“ , „Gnaga“ a „Pantalone“. Dekorace nejrůznějšího typu, elegantní kostýmy, princezny a princové vytvářejí neopakovatelnou atmosféru benátského karnevalu.
Benátský karneval je plný tradičních událostí jako je „let Kolombíny“ a „oslava panen“.

Benátské Bienále
Benátské Bienále je jednou z nejdůležitějších kulturních událostí na světě. Počátek Bienále je datován do roku 1895 a jeho cílem je propagovat současné umění prostřednictvím mezinárodních  kulturních událostí a výstav. Jedná se o následující formy umění: malba, architektura, film, tanec, hudba a divadlo.
Označení bienále je odvozeno od toho, že se koná každé dva roky, s výjimkou filmového festivalu, který se každoročně pořádá na benátském Lido.
Kalendář akcí Benátského Bienále je dostupný na webové adrese
http://www.labiennale.org/it/calendario/

Místa konání výstav jsou následující:
Giardini
Arsenale
Corderie
Artiglierie
Gaggiandre
Další místa konání výstav se nacházejí v historickém centru Benátek, kde se pořádá velké množství  národních a mezinárodních uměleckých událostí a vystoupení.

Jak se dostat na místa konání Bienále:
Z Piazzale Roma/vlakové nádraží
Do Arsenalu se dostanete linkou 1 a 41
Do Giardini se dostanete linkou 1, 82, 41 a 51

Benátský filmový festival
Benátský filmový festival se pořádá na benátském Lidu, a scházejí se zde herci a režiséři mezinárodního věhlasu. Vítězný film získává sošku zlatého lva. Pro více informací o programu filmového festivalu prosím navštivte webové stránky:  http://www.labiennale.org/it/calendario/


Zpět nahoru


Další  

Upozornění: Snažili jsme se o uvedení co možná nejpřesnějších informací, ovšem v případě jakýchkoliv škod, ublížení na zdraví nebo potíží vzniklých v důsledku výše uvedených informací neneseme žádnou odpovědnost.


 

Naučte se Španělsky ve Španělsku
    Kursy španelštiny ve Španelsku  


Orientační plán Benátek
 zvětšit  

 

Úvod | Historie Benátek | Užitečné informace | Orientační mapy Benátek | Počasí v Benátkách | Doprava

Památky v Benátkách | Benátská muzea | Noční život v Benátkách | Okolí Benátek | Restaurace v Benátkách | Cinelli