Venice Travel guide Guía turística de Venecia Guida informazioni Venezia  Przewodnik po Sewilli Guide de Voyage de Venise Путеводитель по Венеции Turistický průvodce Benátkami Ghidul turistic al Veneţiei Toeristische gids van Venetië Rejseguide til Venedig

Wenecja


 


Wenecja

W Wenecji znajduje się wiele miejsc, gdzie można się zrelaksować i poznać nowych ludzi.

Warto zrobić sobie przerwę na drinka w jednej z kafejek na Placu Świętego Marka, jak choćby bogatym w historię Quadri lub la Fenice, w którym znajdują się zdjęcia odwiedzających go gości, między innymi Goldoniego, Lorda Byrona, D’Annunzio, Modiglianiego, Prousta czy Dickensa. Przyciągająca w tych kawiarniach i hotelach jest szczególnie typowa wenecka dekoracja wnętrz.

Amatorzy opery i baletu powinni udać się natomiast do teatru La Fenice.

By poznać prawdziwy ‘smak Wenecji’ sprawdź nieformalne“bacari”, dawne weneckie “trattorie” , gdzie serwują tradycyjne “cicchetti”, bliskie hiszpańskim tapas.

Inne ‘nieformalne’ miejsce nastawione bardziej na lokalną klientelę niż turystów znajduje się w strefie la Fondamenta della Misericordia, Ghetto lub Campo Santa Margherita, gdzie zwykle spotykają się studenci.

Bary:

Conca D’Oro o Basiliquito:
Adres: Campo S.S. Filippo e Giacomo a Castello 4338, Wenecja
Można tu dostać dobrą pizzę, tak wypiekaną radycyjnie jak i “al metro”, co oznacza że możesz wybrać średnicę pizzy, w zależności od tego jak bardzo jesteś głodny. Od 18.00 do 9.00 serwuje sie tutaj przekąski oraz koktajle. Ich specjalnośc to basiliquito.

Aurora
Adres: Plaza de San Marcos, 49, Wenecja
W każdą niedzielę o 18.30 ma miejsce tu“Aurora Art Aperitive” gdzie współcześni artyści wystawiają swoje prace, co czyni z niego bardzo przyjemne artystyczny zakątek.

Muro Vino e Cucina
Adres: Campo Bella Vienna, mercado de Rialto, San Polo 222.
Restauracja stanowi połączenie tradycyjnego menu z wytwornymi kolacjami. Na szybką przekąskę możesz wybrać “cicchetti”, ale jeśli masz więcej czasu to restauracja proponuje również duży wybór ryb, warzyw i sałatek. Dania zmieniają się co tydzień, wraz ze zmianą dostępnych na rynku produktów. Ogromny wybór deserów.
www.murovinoecucina.it

Bar i Restauracja Central
Adres: Piscina Frezzaria a San Marco 1659/b
Ta nowa restauracja otawrta jest do późnych godzin nocnych i serwuje dania typowej kuchni weneckiej. Unikalną romantyczną dla miasta atmosferę tworzy tu wystrój wnętrza, fotele oraz chill out’owa muzyka.
www.centrale-lounge.com

DYSKOTEKI

Round Midnight
Adres: Santa margherita, Dorsoduro 3102, Wenecja
Soboty: dance
Poniedziałki, środki i czwartki 18.00 – 20.00: jazz

Martini Scala
Adres: San Marco 2007, Wenecja
Godziny otwarcia: 22.00 – 3.00
Zamknięte we wtorki.

Bar z muzyką na żywo.

CASINO
Casinò di Ca' Vendramin Calergi
Wejście od 18 roku życia.
Otwarte codziennie z wyjątkiem 24 i 25 grudnia.

Bilety: € 2.58 na gry francuskie oraz sale ‘jednorękich bandytów’
Godziny otwarcia:
Gry tradycyjne: 15.00 – 3.00
Sala jednorękich bandytów: 11.00 – 3.00


powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Venice map
 view enlargement  

 

Wprowadzenie | Historia Wenecji | Potrzebne informacje | Mapy Wenecji | Pogoda w Wenecji | Środki transportu

Zabytki w Wenecji | Muzea w Wenecji | Życie nocne w Wenecji | Prowincja Wenecja | Restauracje w Wenecji